Vítejte na stránkách IF Motorsportu!

Ahoj Jirko, letos si přešel do A8. Proč si přešel, proč zrovna do A8 a jak sis na tuto třídu zvykl?
Ahoj, po loňské úspěšné a krásné sezóně v S1600 jsem hledal další výzvu a motivaci do dalšího ježdění. Přes léto jsem zkoušel všechny možné třídy a očekával, jak dopadne práce na nových fyzikách. Když bylo jasno, že nové fyziky nebudou, tak jsem si vybral třídu A8, protože mě ty auta krásně sedly do ruky a baví mě se s nimi prohánět po tratích. Dále bylo jasné, že i tým v této třídě potřebuje pomoci, takže bylo rozhodnuto. A jestli jsem si na ně zvykl? Ještě ne, jsou tam velké rezervy, ale TR ještě nekončí, tak snad se to bude jenom zlepšovat


Jsi uvedený jako skladatel tratí pro IF Rally. Rozhodoval si sám, nebo se team dohodl na této skladbě? 

Ano, jsem uvedený jako autor, ale stejně jako loni se na skladbě podílelo více lidí z týmů. Konečnou podobu jsem upravoval až na základě tvorby na texturách a následných testech - šlo o to aby to zapadalo do sebe a bylo to i příjemné na oči pro jezdce i diváky, tak se snad bude skladba líbit. Letos jsme to pojali odvážněji a myslím, že pro hodně lidí je překvapení, kde všude se pojede na sněhu.

Kde bereš energii udělat takto krásné textury, které se na IF pojedou? Kolik času ti to zabralo?
Energii? Tu jsem bral z posledních záloh, které jsem v sobě měl Nebýt týmového kolegy Míry Čecha, který mi v tom usilovně pomáhal, asi bych to vzdal. Přeci jen jsme poprvé se pustili do vlastní tvorby a zkušenosti na začátku byly nulové. Času to zabralo opravdu moc a v podstatě jsme na tom dělali od půlky záři až do začátku prosince.

Je letos pro tebe v TR něco překvapením?
Bohužel jedno smutné překvapení je, a to každý podnik, kdy pořádající tým to pojme pouze jako poskládat harmonogram a max. připravit bannery. Hrozně mi chybí ten cirkus kolem každého podniku, a proto jsem rád, že kluci z IF jsou ochotni pracovat kolem vlastního podniku a připravit tak zábavu nejen pro sebe, ale i pro ostatní týmy.

Poslední otázka : Jaké máš cíle pro domácí podnik? Mnozí tě považují za největšího favorita na medailový post

Já mám pořád stejný cíl - dovézt svého mazlíka do cíle v pořádku a užít si závodění Jaký to bude výsledek se ukáže až v cíli. Zatím jsou závody v A8 krásné a naháníme se o každou vteřinku a kolikrát o konečném pořadí rozhodují až poslední kilometry závodu. Na favorita se ale určitě nepasuju, je hodně lepších jezdců, takže bude záležet, jak se popasují s těžkými podmínkami, které jsme pro ně připravili. Jeden "tajný" cíl ale mám - dojet na bedně po boku týmového parťáka Jirky Jaroševského, to by byl důvod k pořádné oslavě


Díky za otázky a přeji hodně štěstí všem závodníkům a krásný zážitek v IF TR 2012.

TOPlist 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one