Vítejte na stránkách IF Motorsportu!

Ahoj Jirko! Na Iridium Rally ses stal historicky prvním vítězem barev IF Motorsportu v závodě TR. Jaký je to pocit vyhrát? Jaká to byla Rally?

Tak že jsem první z IF Motorsportu, který vyhrál nějaký podnik TR mi ani nedošlo a celkem mě to i překvapilo, protože v našem týmu je dost dobrých jezdců, kteří na to mají, ale asi jim ještě chyběl ten kousek štěstí, který je k tomu vždy potřeba a já ho v daném podniku měl.
Pocit vítězství je vždy super a přeju ho každému. Moje první myšlenky v cíli patřily týmu za jeho úžasnou podporu, se kterou mě hnal dopředu. Že z toho bude nakonec 1. místo mi ještě nedocházelo, protože vím, že v naši třídě je velká konkurence a někteří jezdci ještě byli na trati. Nakonec mi to i s pořádným kouskem štěstí vyšlo a jezdec z IF Motorsport si odvážel zlatý pohár.

V loňském roce si byl nejlíp v závodě TR na sedmém místě a celkově si zakončil na 20 místě ve skupině. Letos se ti povedlo už třikrát vystoupat na stupně vítězů a aktuálně okupuješ 2 místo ve třídě. Čemu přisuzuješ takový vzestup výkonosti?

Tak loňský rok TR byl pro mě v podstatě seznamovací a šlo o to hlavně posbírat zkušenosti a vozit týmu nějaké ty bodíky. Chyběla mi ještě jistota, takže tomu odpovídalo i tempo, které jsem vždy na daný podnik zvolil. I když výsledky byly všelijaké, tak jsem si každého podniku užíval a snažil se bojovat pro tým, co to jen šlo.
Letos do každého podniku vstupuju v podstatě stejně - hlavně nebourat a dovést to do cíle v pořádku, protože jen to zajistí pořádný přísun bodů pro tým i jednotlivce. Díky vyježděnosti přišla rychlost a hlavně jistota, takže místo boje o top10 jsou z toho boje o bednu, což se musím přiznat, překvapuje i mě, protože tento průběh TR mě před začátkem poháru ani ve snu nenapadl.
Vzestup mé výkonnosti ovlivnilo několik faktorů, nejdůležitější byl pro mě vstup do týmu IF Motorsport a následná týmová spolupráce, kdy mě hlavně můj týmový parťák Míra Čech zasvěcoval do tajů jízdy s předkolkou a byl mi vzorem špičkového jezdce této třídy.
Dalším zlomem bylo, když mi na konci loňské TR odešlo jezdecké náčiní a měl jsem dilema, jestli zainvestovat do pořádného volantu. Nakonec (opět díky velkému štěstí) jsem koupil od známého zánovní vercajk (G27 + playseat) za rozumnou cenu. To rozhodlo, že se do ježdění pustím ještě víc a věnuju tomu i potřebný čas, abych se co nejlíp připravil na další podnik TeamRally.

Jak se těšíš na vlastní podnik? Máš nějaké cíle v IF Rally?

Na IF podnik se těším opravdu moc, nejen že to je první vlastní podnik týmu v historii TeamRally, ale i proto, že si ho sami připravujeme a děláme si ho tak, jak chceme my, což jsou sice desítky hodin práce, ale snad ten výsledek za to bude stát.
Cíle před IF Rally jsou jasné - nebourat, užit si domácí podnik a neudělat ostudu. Tak to snad vyjde, celý tým si to užije až do cíle a i soupeři budou na IF Rally vzpomínat jako na dobře připravený podnik.

Děkuju za rozhovor!

I já díky za rozhovor, hodně štěstí a co nejvíc kilometrů bez nehody v tom našem virtuálním závodění, Jirka Frištenský


Frista.jpg
Fristaaa.jpg
TOPlist 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one